Języki świata

Jak wysłać wiadomość do rekrutera na Linkedin: Bardzo skuteczne przykłady i szablony

Mariusz Gajewski
mar 21 2022

Terminowa, profesjonalna i jasna wiadomość InMail może być bardzo skuteczna: zapewne nie zdziwi Cię fakt, że 93% menedżerów rekrutujących korzysta z LinkedIn podczas poszukiwania kandydatów na dane stanowisko.

Twoja wiadomość na LinkedIn do osoby rekrutującej będzie często pierwszym wrażeniem, jakie firma wywrze na Tobie, a jak mówi przysłowie, pierwsze wrażenie ma się tylko raz. Stworzenie pierwszej wiadomości może być trudne, zwłaszcza jeśli uczysz się angielskiego.

Znajdź nauczyciela języka angielskiego specjalizującego się w angielskim biznesowym

Oto kilka bardzo skutecznych szablonów dla osób, które chcą nawiązać kontakt z menedżerem ds. rekrutacji na Linkedin. Zachowują one równowagę między profesjonalizmem a pokazaniem osobowości.

Ale najpierw kilka praktycznych wskazówek:

Skuteczne wskazówki dotyczące kontaktowania się z rekruterem na Linkedin

Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby wysłać idealną wiadomość do rekrutera na LinkedIn. Ale najpierw odpowiedzmy sobie na kilka podstawowych pytań.

Co to jest LinkedIn InMail?

InMail to narzędzie do wysyłania wiadomości na platformie społecznościowo-biznesowej LinkedIn. Umożliwia ono wysłanie krótkiej notatki do skrzynki odbiorczej dowolnego użytkownika LinkedIn znajdującego się w Twoim kręgu zewnętrznym. Jeśli masz darmową wersję LinkedIn, możesz wysyłać wiadomości tylko do osób, z którymi jesteś powiązany zawodowo.

Do kogo mogę napisać wiadomość za pomocą Linkedin InMail?

Jeśli korzystasz z bezpłatnej wersji LinkedIn, możesz wysłać wiadomość do każdego, z kim jesteś połączony, do każdego, z kim są połączone Twoje kontakty lub do każdego, z kim są połączone kontakty Twoich kontaktów. Warto o tym pamiętać, jeśli chcesz wysłać wiadomość do menedżera ds. rekrutacji spoza swojej sieci kontaktów.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem platformy, możesz skorzystać z miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego Premium, który może być wystarczającym czasem na nawiązanie potrzebnych kontaktów.

Jeśli wolisz nie kupować subskrypcji, możesz postąpić w staroświecki sposób i prowadzić tę interakcję w trybie offline. Oto poręczny przewodnik po formatowaniu listu biznesowego.

Do kogo należy napisać wiadomość na Linkedin?

Jeśli firma, w której chcesz pracować, ma na Linkedin listę wielu pracowników, może być trudno określić, kto podejmuje decyzje o zatrudnieniu - w końcu "rekruterzy" noszą wiele różnych nazw stanowisk!

Jeśli chcesz wysłać wiadomość do menedżera ds. rekrutacji w sprawie konkretnego ogłoszenia o pracę, sprawdź, czy w treści tekstu nie ma informacji o tym, kto je zamieścił.

Jeśli Twoje zapytanie jest bardziej ogólne lub nie możesz znaleźć nazwiska w ogłoszeniu, poszukaj na liście pracowników firmy jednej z poniższych ról:

 • Kierownik ds. talentów
 • Rekruter
 • Dyrektor ds. ludzi i talentów
 • Kierownik ds. zasobów ludzkich / HR Manager
 • Kierownik ds. zatrudniania
 • Kierownik ds. rekrutacji

Jeśli skontaktujesz się z kimś, kto zajmuje jedno z tych stanowisk, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on w stanie Ci pomóc. Albo przynajmniej będzie pracować w tym samym dziale, co osoba, która może Ci pomóc.

Ewentualnie możesz zwrócić się do niezależnego rekrutera - kogoś, kto znajduje kandydatów dla wielu firm w danej branży i lokalizacji.

Ta strategia zwykle sprawdza się lepiej, gdy Ciebie i rekrutera łączy coś wspólnego, np. powiązania lub były pracodawca. Jeśli nie możesz znaleźć niczego, co łączyłoby Cię z rekruterem, do którego chcesz wysłać wiadomość, sprawdź, czy należy on do jakiejś grupy zawodowej na Linkedin, a jeśli tak, sam do niej dołącz. W ten sposób zyskasz wspólną płaszczyznę, od której będziesz mógł rozpocząć rozmowę.

Może zainteresuje Cię również artykuł Jak napisać CV po angielsku: Przewodnik dla osób nie posługujących się językiem angielskim

Mamy korepetytorów online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"

Czy istnieje limit znaków w wiadomościach LinkedIn w 2022 roku?

Kiedyś poczta LinkedIn Inmail była bardzo krótka i słodka, a każda wiadomość miała limit 300 znaków. Teraz jednak dozwolone jest 200 znaków w temacie i 1900 znaków w treści.

To, że możesz napisać długą wiadomość do menedżera ds. rekrutacji, nie oznacza, że powinieneś to zrobić.

Dobra wiadomość jest krótka i na temat. Nie ma potrzeby długiego przedstawiania się. Jeśli rekruter jest zainteresowany zatrudnieniem Ciebie, może z łatwością przejść do Twojego profilu, gdzie znajdzie przejrzystą listę Twoich osiągnięć.

Jaki powinien być tytuł Twojej wiadomości na LinkedIn?

Kiedy docierasz do kogoś, istnieje 35% szans że dana osoba podejmie decyzję, czy przeczytać Twoją wiadomość, czy nie, na podstawie samego tematu. Upewnij się, że jest on napisany profesjonalnym językiem i jasno wskazuje, czego dotyczy Twoja wiadomość. Oto kilka przykładów, które możesz wypróbować, dostosowując fragmenty zaznaczone kursywą do własnej sytuacji.

Przykładowe tytuły wiadomości InMail z zapytaniem o ogłoszenie o pracę

 • Dotyczące Woolworthogłoszenie o pracę dla Naukowca Rakietowego
 • Dotyczące stanowiska nadwornego błazna
 • Pytanie o Lego's Kapitan łodzi podwodnej wakat
 • Pytanie od potencjalnego kandydata: Kierownik kawiarni

Przykładowe tytuły wiadomości InMail dla prośba do niezależnego rekrutera o pomoc w poszukiwaniu pracy

 • Zapytanie od Asystent ds. finansów szukającej nowych możliwości
 • Kucharz cukiernik do wynajęcia

Przykładowe tytuły wiadomości InMail z pytaniem, czy firma planuje w najbliższym czasie zatrudnić kogoś nowego

 • Aplikacja spekulacyjna: Junior Web Developer
 • Projektant grafiki do wynajęcia
 • Zasoby ludzkie możliwości w Tesco

Znajdź korepetytora angielskiego specjalizującego się w Business English

6 skutecznych przykładów wiadomości, które można wysłać do rekrutera na Linkedin

Przejdźmy teraz do głównej części tekstu. Oto kilka typowych scenariuszy, w których pomocne może być wysłanie wiadomości na Linkedin, oraz kilka przykładów tego, co należy w niej zawrzeć. Wszystko, co jest napisane kursywą, należy zamienić na własne informacje.

1. Aby zapytać, czy w danej firmie jest dostępna praca

Droga Yasmin Smith,

Wiem, że pewnie jesteś zajęta, więc będę się streszczać. Jestem niedawno absolwentką inżynierii z . Uniwersytetu w Cardiffi szukam mojej pierwszej pracy w pełnym wymiarze godzin. Głęboko podziwiam Mrs. Smoothies jako markę i mam głęboki szacunek dla waszą misję tworzenia pysznych napojów pozyskiwanych w zrównoważony sposób. Byłabym zachwycona, gdybym mogła wykorzystać u Państwa zdobyte umiejętności. Czy są jakieś możliwości pracy dla kogoś o moich umiejętnościach i poziomie doświadczenia?

Widzę, że w tej chwili nie macie żadnych ogłoszeń o takich stanowiskach, ale pomyślałem, że warto byłoby się odezwać, gdyby coś się pojawiło w najbliższej przyszłości. W każdym razie, bardzo chętnie nawiążę z Państwem kontakt, aby być na bieżąco z nowymi ofertami pracy w Pani Smoothies.

Bardzo dziękuję za poświęcony czas i uwagę.

Z poważaniem,

George Spatula

2. Aby zapytać, czy kwalifikujesz się do danej roli

Szanowna . Yasmin Smith,

Proszę wybaczyć, że odezwałam się bez uprzedzenia. Widzę, że jest Pani menedżerem ds. zatrudniania w MK Communications i pomyślałem, że mógłbyś mi pomóc. Jestem bardzo zainteresowany aplikowaniem na stanowisko Social Media Manager Mediów Społecznościowych, ale moje CV nie jest dokładnie dopasowane do wymagań, jakie zostały określone. Mam trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym a nie pięć Mam trzy lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym, a nie pięć, jak podano w ogłoszeniu, choć mam też inne istotne umiejętności, które mogą to równoważyć.

Na pierwszy rzut oka, czy nadal zachęcałbyś mnie do ubiegania się o to stanowisko, czy też ten punkt jest uważany za niezbędny u wybranego kandydata? Całkowicie rozumiem, że nie chce Pan/Pani wydawać opinii na ten temat, mając jedynie krótki przegląd mojej sytuacji, ale będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia, którymi może się Pan/Pani podzielić.

Z góry dziękuję,

Tina Shufflebottom

Nie jesteś pewien, jak zakończyć swoją wiadomość? Jeden z naszych ekspertów doskonale wyjaśnił, jak najlepiej podpisywać się formalnie tutaj.

3. Aby zadać inne pytanie na temat stanowiska, które było przedmiotem ogłoszenia

Droga Yasmin Smith,

Zastanawiałam się, czy mogłabyś mi pomóc. Zauważyłam, że The Nice Soap Company zamieściła ostatnio na portalu Linkedin ogłoszenie o poszukiwaniu osoby na stanowisko Projektanta UX. Mam pytanie dotyczące tego stanowiska, a ponieważ jesteś Kierownik Działu Sukcesu Pracownikówpomyślałem, że będziesz w stanie mi doradzić.

Czy wiesz, czy istnieje możliwość sponsorowania wniosków wizowych na to stanowisko? Dla porównania, jestem obywatelem Indonezji.

Bardzo dziękuję za czas poświęcony na udzielenie odpowiedzi na moje pytanie.

Z poważaniem,

Stacey Bootlace

4. Aby poprosić niezależnego rekrutera o pomoc w poszukiwaniu pracy

Droga Yasmin Smith,

Proszę wybaczyć, że napisałam do Pani tak bez uprzedzenia. Zauważyłam, że jest Pani czołowym rekruterem w branży nowojorskiej branży handlu dywanami branży, i współpracował Pan z wieloma firmami, które podziwiam., Pomyślałem więc, że jesteś świetną osobą, do której mogę się zwrócić! Jestem Sprzedawcą wykładzin z trzy trzyletnim doświadczeniem w branży i dyplomem Studium Sprzedaży Dywanów, i obecnie poszukuję nowej pracy.

Zastanawiałam się, czy moglibyście pomóc mi w poszukiwaniach? Nawet jeśli nie jestem odpowiednim kandydatem na wolne stanowiska, będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia z perspektywy rekruterów, którymi możecie się podzielić. Można się ze mną skontaktować pod adresem mike@ilovecarpets.com jeśli wolałbyś przeprowadzić tę dyskusję za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Bardzo dziękuję za uwagę.

Z poważaniem,

Mike McMuffin

5. Aby zapytać, czy stanowisko, które zostało ogłoszone, jest nadal otwarte

Droga Yasmin Smith,

Mam zamiar ubiegać się o pracę na stanowisku Instruktora narciarstwa o którym dowiedziałam się z ogłoszenia Snowy Days zamieściły ogłoszenie na tablicy ofert pracy LinkedIn. Zauważyłem jednak, że ogłoszenie zostało zamieszczone ponad miesiąc temu teraz, w dniu 22 lutego. Zastanawiam się, czy to wolne miejsce zostało już obsadzone?

Bardzo dziękuję za pomoc. Jeśli nadal przyjmujecie zgłoszenia, to mam nadzieję, że będziemy mieli ze sobą dużo więcej kontaktu!

Pozdrawiam serdecznie,

Biffy Green

6. Aby zapytać o możliwości odbycia stażu

Droga Yasmin Smith,

Jestem obecnie na drugim roku studiów na kierunku Zarządzania Ryzykiem Bezpieczeństwa na stronie . Uniwersytecie w Kopenhadze, i szukam możliwości rozwoju moich badań w kontekście zawodowym. Czy macie jakieś oferty dla stażystów na lato tego roku?

Śledzę Egg Limited na LinkedIn od jakiegoś czasu i mam głęboki szacunek dla tej firmy jako wiodącego głosu w branży profesjonalnych usług Profesjonalnych. Szczególnie chciałbym się uczyć w działach, które zajmują się zarządzaniem ryzykiem finansowym. Wiem, że zapewne otrzymujecie Państwo wiele takich zapytań, ale jeśli bylibyście gotowi omówić ze mną tę kwestię, z przyjemnością prześlę moje CV i kilka listów polecających od moich profesorów.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że wkrótce się do mnie odezwiecie.

Z poważaniem,

Penelopa Tulipanowa

Wniosek

Nie ma recepty na to, jak napisać wiadomość do rekrutera na LinkedIn, która przyniesie oczekiwany rezultat w 100% przypadków, ale te wskazówki i szablony są użytecznymi przykładami najbardziej efektywnego tonu, do którego należy dążyć. Przy odrobinie szczęścia wkrótce wrócisz tutaj, czytając nasz artykuł o tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej!

Chcesz się zainspirować? Oto jak Mariia nauczyła się angielskiego, by pracować dla znanego start-upu.

Udostępnij