Języki świata

6 hiszpańskich podcastów, dzięki którym szybko poprawisz swoją znajomość języka.

Mariusz Gajewski
lut 25 2022

Czego oczekujesz od dobrych podcastów w języku hiszpańskim? Na początku myślałem, że powinien istnieć jeden idealny podcast - źródło prawdziwego hiszpańskiego, który skłoni mnie do słuchania go codziennie, gdy będę dojeżdżał do pracy i z niej wracał.

Po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, że głównym problemem jest to, że w jednym podcaście nie mogę znaleźć wszystkiego, co jest potrzebne do poprawy moich umiejętności językowych. Aby osiągnąć swoje swoje cele związane z językiem hiszpańskimbędziesz musiał również oglądać filmy, filmyi programów telewizyjnych, rozumieć zasady gramatyki hiszpańskiej, czytać książki i wiele innych.

Podczas słuchania podcastów warto wiedzieć, jak ich słuchać, aby uzyskać jak najwięcej informacji. Nie można po prostu wysłuchać ich raz i oczekiwać, że pasywne słownictwo zamieni się w aktywne słownictwo natychmiast. Aby to osiągnąć, spróbuj zastosować poniższą metodę zaproponowaną przez mojego nauczyciela.

Oto, jak najlepiej wykorzystać słuchanie podcastów:

  • Wysłuchaj całego nagrania bez robienia przerw, nawet jeśli szybkie tempo mówienia w języku hiszpańskim jest dla Ciebie trudny.
  • Staraj się wyłapać główną myśl i kluczowe punkty omawianego tematu.
  • Podzielić podcast na trzy części i skupić się na konkretnych szczegółach w każdej z nich, robiąc notatki, jeśli to możliwe.
  • Wysłuchaj podcastu jeszcze raz, aby w pełni zrozumieć dyskusję. Następnie spróbuj wyjaśnić w pięciu zdaniach, o czym jest podcast, nie korzystając z notatek.

Możesz poprosić swojego nauczyciela o omówienie wysłuchanego podcastu na następnej lekcji. A jeśli nie masz jeszcze prywatnego korepetytora, możesz szybko znaleźć idealnego eksperta na platformie Preply. Oferują oni lekcje 1 na 1 z native speakerami. Wszystkie lekcje odbywają się za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika czat wideodzięki czemu można łatwo uczyć się z domu lub dowolnego innego miejsca z dobrym połączeniem internetowym. Bez wątpienia będziesz jeszcze bardziej zmotywowany, aby następnym razem zacząć słuchać nowego podcastu, ponieważ wszystko, czego nauczysz się z Twoim nauczyciel online.

Przejdźmy teraz do najlepszych podcastów w języku hiszpańskim. Oto kilka podcastów, które uznałem za pomocne w nauce nowych słów i zwrotów w podróży.

Profedele.es

Pierwszy podcast w języku hiszpańskim, którego słuchałem, był na stronie Profedele.es. Profesjonalnie nagrane i stworzone materiały audio, wideo i ćwiczenia do ćwiczenia hiszpańskiego są dostępne za darmo i w dobrej jakości! Mój nauczyciel polecił mi również, abym od czasu do czasu zaglądał na tę stronę podczas naszych lekcji. Mam już długą listę moich ulubionych animowanych filmów, hiszpańskie historyjkićwiczeń gramatycznych i słownikowych, które zawsze z przyjemnością przerabiam na tej stronie.

Na przykład, byłem zaskoczony, jak łatwo udało mi się wykonać wszystkie zadania gramatyczne po obejrzeniu krótkiego filmu animowanego El Vendedor de Humo. Dzięki interaktywnej formie w końcu zrozumiałem różnicę między Pretérito Perfecto i Pretérito Indefinido. Co jest szczególnie interesujące na tej stronie, to fakt, że nie trzeba się rejestrować ani płacić za korzystanie z wszystkich opcji.

Notatki w języku hiszpańskim

Marina Diez (język hiszpański) i Ben Curtis (język angielski) to znana para, która poświęca swoje życie na dostarczanie najlepszych podcastów do nauki hiszpańskiego. W podcastach dzielą się wieloma przydatnymi informacjami i swoimi osobistymi spostrzeżeniami na każdy temat wraz z ćwiczeniami słownictwa i gramatyki.

Autorzy przeprowadzają gruntowne badania przed rozpoczęciem danego tematu i w każdym odcinku przekazują dokładne informacje. Na przykład, przed stworzeniem podcastu o najlepszych sposobach podróżowania po Hiszpanii, Vacaciones en EspañaMarina porównała ceny hosteli, biletów kolejowych, zniżek i innych usług, a także sprawdziła użyteczność strony internetowej Renfe. Uważam, że Marina i Ben tworzą wysokiej jakości podcasty, filmy, arkusze ćwiczeń i inne dodatkowe materiały, które mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności językowych.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami.

  • Znajdź mojego korepetytora hiszpańskiego online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Hiszpańska obsesja

Nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś mógłby nie polubić tej pary, ponieważ Liz (Kolumbijka) i Rob (Anglik) są tak czarujący i interesujący. Chociaż musisz wykupić subskrypcję, aby uzyskać pełny dostęp do podcastów na wszystkich poziomach, doświadczenie jest zdecydowanie warte pieniędzy.

Po pierwsze, możesz wybrać podcast, który odpowiada Twojemu aktualnemu poziomowi. To pozwala naukę hiszpańskiego poprzez słuchanie słuchając każdego nowego odcinka i odkrywając wiele nowych słów i zwrotów. Po drugie, Liz jest rodowitą Hiszpanką, podczas gdy Rob, tak jak my, dopiero się uczy. Łatwo więc uczyć się na jego błędach, ponieważ Liz często go koryguje.

Można również odwiedzić stronę stronę internetową PodBean gdzie można znaleźć niektóre podcasty z ich oficjalnej strony internetowej i słuchać ich online za darmo.

Ivoox

Ivoox, nazywany również "Audio Kiosco", jest aplikacją internetową i mobilną dostępną w Apple Music lub Google Play. Oferuje ona różnorodne podcasty, audiobooki, audycje radiowe i nagrania mp3, których można słuchać w języku hiszpańskim.

Po wejściu na stronę przewiń w dół, aż zobaczysz pytanie "Qué te interesa?". Następnie wybierz jedną z dziesięciu kategorii wspólnych zainteresowań. Polecam zacząć od prostej kategorii, takiej jak "Ocio" (rozrywka), ponieważ jest ona bardziej ogólna i prawdopodobnie znasz już niektóre z tych słów.

W przeciwieństwie do innych kanałów podcastowych, Ivoox nie jest przeznaczony dla osób uczących się języka hiszpańskiego, więc początkujący mogą mieć trudności z nadążeniem za szybkie tempo wszystkich podcastów. Jeśli jednak jesteś już przyzwyczajony do tego, jak rodowici Hiszpanie wymawiają słowa w pośpiechu i przestałeś to zauważać, Ivoox będzie doskonałym sposobem na poznanie prawdziwego języka hiszpańskiego. Przy okazji, aplikacja poleca inne ciekawe podcasty do słuchania na podstawie historii najczęściej słuchanych nagrań.

Español Automatico

Jeśli chcesz poprawić swoją wymowę i umiejętności słuchania, wejdź na ten kanał na YouTube. Español Automatico jest uznawany za najlepszy podcast do nauki hiszpańskiego. Jego twórcą jest Karo Martinez, który otrzymał Gratitude Award za pomoc w osiągnięciu płynności w nauce języka hiszpańskiego.

Kanał jest pełen szczegółowych wyjaśnień struktur gramatycznych, jak również niesamowitych podcastów dla podróżników, na przykład, El Camino de Santiago i wiele innych. Jeśli kochasz Barcelonę tak bardzo jak ja, to z pewnością polubisz też Karo, która pochodzi z Barcelony. Z pewnością spodoba Ci się jej piękny kastylijski hiszpański i sposób, w jaki tłumaczy skomplikowane zasady gramatyczne.

TED en Español

I wreszcie, co nie mniej ważne, możesz dołączyć do społeczności hiszpańskojęzycznych podcasterów, którzy dzielą się swoimi pomysłami na TED. Na początku może się to okazać dość trudne i przytłaczające, ponieważ nie jest to hiszpański podcast dla początkujących. Wybierz więc inspirujący temat, który sprawi, że skupisz się na treści rozmowy, a nie na gramatyce. Innym ważnym zaleceniem jest podzielenie dwudziesto- lub czterdziestominutowych podcastów na kilka części, tak aby mieć czas na przeanalizowanie i pełne zrozumienie informacji.

Uwagi końcowe

Podsumowując, staraj się słuchać podcastów po hiszpańsku co najmniej dwa razy w tygodniu, aby regularnie ćwiczyć umiejętność słuchania i mieć kilka pomysłów do omówienia z korepetytorem. Polecam wykorzystać cały swój wolny czas na słuchanie podcastów po hiszpańsku, oglądanie filmów z napisami, czytanie książek lub blogów, korzystanie z aplikacji do nauki języka. Zbuduj nawyk regularnego doskonalenia swoich umiejętności.

Aby pomóc Ci w regularnej nauce, profesjonalny korepetytor stworzy spersonalizowany plan lekcji w oparciu o Twój poziom, harmonogram i budżet. W serwisie Preply możesz wybrać prywatnego nauczyciela spośród tysięcy certyfikowanych ekspertów - wystarczy kilka prostych kliknięć. Wszyscy są certyfikowanymi korepetytorami z bogatym doświadczeniem zawodowym, więc z pewnością znajdziesz odpowiedniego dla siebie nauczyciela. nauka hiszpańskiego online.

Wszystkie lekcje odbywają się bezpośrednio w przeglądarce, więc nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania lub korzystania z usług innych firm. Wystarczy wejść na specjalny czat wideo na stronie Preply i rozpocząć naukę gdziekolwiek chcesz!

Udostępnij