Języki świata

Jak przejąć kontrolę nad swoją edukacją w krajobrazie nauki online

Piotr Dąbkiewicz
lip 1 2022

Technologia zdalnego nauczania niesie ze sobą obietnicę samodzielnego ustalania harmonogramu nauki i większego dostępu do korepetytorów i informacji, ale nie jest pozbawiona ograniczeń.

Uzyskanie jak największych korzyści z kursów online wymaga skupienia, samomotywacji i innych form odpowiedzialności i zaangażowania niż w tradycyjnych klasach. Chociaż zdalne nauczanie rozwinęło się wraz z rozpowszechnieniem technologii cyfrowej i szybszego, bardziej niezawodnego Internetu, narzędzia te nie są niezawodne.

Kształcenie zdalne może przynieść wiele korzyści uczniom, nauczycielom i społeczeństwu - wymaga jednak innego rodzaju odpowiedzialności i zaangażowania od tych, którzy chcą z niego skorzystać.

Przy odrobinie przewidywania, dyscypliny i zainteresowania, by jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie, każdy uczeń może przejąć kontrolę nad swoją nauką online i uczynić ją atutem w swojej edukacji, niezależnie od poziomu klasy czy przedmiotu.

Ten artykuł zawiera kilka sposobów, w jaki uczniowie online mogą stać się lepszymi, bardziej produktywnymi uczniami i zapewnić, że mogą czerpać najwięcej korzyści z nowych technologii w krajobrazie uczenia się online.

Odkryj jak się uczysz

Nie każdy uczy się w ten sam sposób. To wyzwanie dotyka zarówno studentów w klasach fizycznych, jak i uczących się online, a ostatecznie wskazuje na znaczenie wiedzy o tym, jak skutecznie uczyć się w swoim czasie.

Nadążanie za pracami klasowymi i nadawanie sensu materiałowi wymaga poznania siebie - a konkretnie tego, co pozwala ci najlepiej przyswajać i przypominać sobie informacje. Kiedy ucząc się do egzaminu z angielskiego, Twoja pamięć angażuje się lepiej, jeśli wypisujesz notatki ręcznie? A może lepiej uczysz się poprzez zabawę niż słuchając wykładu? Czy potrzebujesz częstych przerw na przekąski, aby mieć efektywną sesję nauki?

Kiedy wiesz, co pomaga Ci się skupić i utrzymać motywację do nauki, Twój czas będzie lepiej wykorzystany zarówno w klasie, jak i poza nią. Możesz wziąć quizy online aby spróbować określić swój osobisty styl uczenia się, lub pracować z korepetytorem aby lepiej zrozumieć, jaki styl lub style nauki najbardziej do Ciebie pasują.

Zrównoważ swój nakład pracy

Wygoda nauki online może być zwodnicza, jeśli nie zastanowisz się dokładnie nad równowagą między swoimi celami a czasem przeznaczonym na opiekę nad sobą. Znalezienie równowagi w swoim harmonogramie i obciążeniu pracą jest niezbędne, aby zachować materiał i być w stanie w pełni zaangażować się w każdy kurs.

Równowaga to nie tylko kwestia wzięcia odpowiedniej liczby zajęć lub kursów na odpowiednim poziomie dla Ciebie, równowaga między pracą a życiem prywatnym jest tak samo ważna dla studentów i uczniów, jak i dla pracujących profesjonalistów. Wypalenie jest bardzo realne ryzyko dla studentów, i biorąc na zbyt wiele pracy - lub nawet zbyt wiele extracurriculars, lub nie robi czas dla przyjaciół i rodziny - może skończyć się sapping swoją energię i entuzjazm dla celów, które pracujesz w kierunku.

Znajdowanie zdrowej, trwałej równowagi między pracą, szkołą, rodziną, przyjaciółmi i wszelkimi innymi celami i wartościami, które masz, to nie jest czymś, co osiągasz z dnia na dzień; Jest to ciągły proces, który wymaga uwagi i zaangażowania. Praktykowanie tego jako uczeń w swoim czasie może ustawić cię na zrównoważoną perspektywę, gdy będziesz rozwijać się akademicko i zawodowo.

Zadawaj pytania

Mózgi dzieci często porównuje się do gąbek ze względu na ich zdolność do "wchłaniania" nowych informacji i doświadczeń w niesamowitym tempie. Jest to szczególnie widoczne w przypadku nauki języków obcych: we wczesnym wieku dzieci szybko przyswajają, zachowują i porządkują słownictwo oraz skojarzenia między dźwiękami i widokami.

To sprinterskie tempo nauki przyspiesza jeszcze bardziej, gdy poznają niezwykle potężne słowo: "Dlaczego?"

Pytanie "dlaczego?" może być drzwiami do nauki i odkryć nawet jeśli lata dzieciństwa mamy już za sobą. Kiedy zadajesz pytania swoim nauczycielom, rówieśnikom i programowi nauczania, może to pomóc ci zbudować powiązania między przedmiotem nauczania a twoimi doświadczeniami. Może to pomóc dostarczyć kontekstu dla wartości tego, czego się uczymy, przygotować nas do następnej lekcji i pomóc nam utrzymać motywację w tym, czego się uczymy.

Zadawanie pytań w sieci jest również niezbędne, by nawiązać kontakt z instruktorami i kolegami z klasy. Podczas gdy świetni korepetytorzy będą zadawać pytania w sposób strategiczny by pobudzić do myślenia i nadać materiałom kursowym nowy wymiar, zadawanie pytań rówieśnikom i korepetytorom może być także skutecznym sposobem na odtworzenie środowiska tradycyjnej klasy - przynajmniej pod względem wspierania rozmowy, otwierania drzwi do nowych odkryć i przekazywania informacji zwrotnej o poziomie zrozumienia.

Czytaj i słuchaj

Czytanie nie tylko czyni cię mądrzejszym - choć może pomóc ci w rozwoju intelektualnym - czytanie wiąże się również z z wieloma innymi korzyściamizarówno akademickich, jak i osobistych:

  • Wspieranie zdrowia poznawczego i ogólnego funkcjonowania mózgu
  • Pomaga wczuć się w sytuację i nawiązać kontakt z innymi
  • Budowanie pamięci i rozumienia w różnych dziedzinach i kontekstach
  • Pomoc w relaksacji i redukcji stresu
  • Wspieranie lepszego snu.

Chociaż wiele korzyści wiąże się z fizycznym aktem czytania prawdziwej książki, wiele z nich można osiągnąć również czytając materiały cyfrowe, a także audiobooki i podcasty.

Następnym razem, gdy będziesz potrzebował przerwy od szkoły lub nauki, rozważ wyciągnięcie opowiadania lub włączenie najnowszego odcinka ulubionego podcastu. Może się okazać, że dzięki temu Twój umysł odświeży się na tyle, byś mógł wrócić do pracy odmłodzony.

Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply jest jedną z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami poprzez ekskluzywny czat wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 recenzji, "Doskonale"

Skorzystaj z dodatkowego wsparcia

Chociaż istnieje wiele sposobów na przejęcie odpowiedzialności za swoją edukację, nie musisz robić tego wszystkiego sam. W rzeczywistości jednym z najlepszych sposobów na zaangażowanie się w program online jest prośba o pomoc.

Wysłanie bezpośredniej wiadomości, e-maila lub zaplanowanie czasu, aby połączyć się z opiekunem lub rówieśnikami poza klasą może ułatwić poproszenie o pomoc, jeśli i kiedy naprawdę jej potrzebujesz. Może to dać Ci dostęp do różnych perspektyw na materiał i sprawić, że będziesz bardziej pewny siebie, zadając pytania lub uczestnicząc w dyskusjach grupowych. Przedstawienie się lub nawiązanie kontaktu może nawet utorować drogę do grupa naukowajeśli wolisz zbiorową atmosferę do nauki.

Nie jesteś też ograniczony do zasobów swojej klasy. Poproszenie o pomoc lub zdobycie dodatkowych materiałów do nauki może oznaczać znalezienie korepetytora. Czy potrzebujesz pomocy w ćwiczeniu hiszpańskiegolub rozwinąć swoje podstawowe umiejętności z języka angielskiegoindywidualny czas i uwaga mogą być nieocenionym uzupełnieniem Twoich zajęć online. Ponadto, wielu wspaniałych korepetytorów jest dostępnych online, co pozwala na taką samą elastyczność i dostęp, jak w przypadku szkoły lub kursu online.

Kontynuuj naukę podczas przerw

Wszystkie powyższe porady i wskazówki nie ograniczają się do roku akademickiego. Nauka może być kontynuowana nawet wtedy, gdy nie jesteś zapisany na kurs online.

Wakacje są ważną częścią równowagi między życiem zawodowym a studiami i mogą być świetnym czasem na czytanie lub nadrabianie zaległości w podcastach. Możesz nadal zadawać pytania i angażować się w dyskusję z rówieśnikami, jeśli temat nie jest tym, czego uczyłeś się na zajęciach. Twoje osobiste hobby i zainteresowania mogą być również doskonałym wglądem w Twój styl uczenia się.

To, co robisz, kiedy chcesz się zrelaksować, zabawić lub spędzić czas z innymi, może pomóc Ci odkryć, jak i dlaczego zapamiętujesz informacje lub angażujesz się w nowe tematy.

Wnioski

Przejęcie kontroli nad swoją nauką online oznacza wzięcie odpowiedzialności za swoją edukację przez cały czas - w klasie, podczas nauki, a także w czasie przerw od szkoły i zajęć akademickich. W końcu nauka to nie tylko coś, co dzieje się w szkole. Jeśli zastosujesz opisane tutaj praktyki, możesz cały czas uczyć się nowych rzeczy - i to na własnych warunkach.

Udostępnij