Języki świata

Ambitne przysłowia: Czy Twoje imię może przepowiedzieć Twoją karierę?

Piotr Dąbkiewicz
cze 11 2022

Wiele czynników decyduje o przebiegu naszego życia, ale co kryje się pod imieniem?

Nasze imiona pozostają z nami od chwili, gdy je otrzymujemy, Jak więc imię wpływa na naszą osobowość, wybór zawodu i to, jak postrzegają nas inni?

Niemieckie badanie z 2011 r. badanie nad profilami randkowymi wykazało, że osoby o niemodnych imionach (takich jak Kevin) miały mniejsze szanse na znalezienie potencjalnego partnera niż osoby o modnych imionach (takich jak Aleksander).

To samo badanie wykazało również, że uczestnicy byli mniej skłonni do udzielenia pomocy nieznajomej osobie o negatywnie ocenianym imieniu. Cindy i Chantal to dwa imiona, które zostały ocenione najbardziej negatywnie, w porównaniu z nieznajomymi o imionach ocenianych pozytywnie, takich jak Sophie i Marie, które zostały ocenione najbardziej pozytywnie.

Jeśli jesteś przyszłym rodzicem, być może zastanawiasz się, jakie imię będzie najlepiej pasować do Twojego dziecka. Zespół z Preply przeanalizował tysiące zawodów, aby odkryć, które imiona dominują w różnych branżach, od polityki po sport, muzykę, media, podróże i wiele innych, a także które imiona dają większe prawdopodobieństwo zarobienia większej ilości pieniędzy!

Zarabiający najwięcej: nazwiska z największymi zarobkami

Po przeanalizowaniu najlepiej opłacanych branż w serwisie LinkedIn, takich jak organizacje polityczne, sport i prawo, okazało się, że niektóre nazwiska zarabiają więcej niż inne. Najlepiej opłacane nazwiska spośród 224 zestawionych, znajdujących się w obrębie 25 w 25 różnych branżach, są Jake i Catherine.

Ci Jakes i Catherines świata zarabiają zazwyczaj imponującą sumę £81,932 rocznie - ale czy niektóre rodzaje pracy poszukują konkretnych imion? Przyjrzeliśmy się najlepiej płatnym zawodom z całego świata - od nauczycieli, przez weterynarzy, po pracowników działów kadr - i porównaliśmy je z osobami, które rzeczywiście wykonywały te zawody na LinkedIn.

Drugą najlepiej opłacaną branżą był sport, a dwa najlepiej brzmiące imiona to Joe i Alexandra. Znane osoby o tych imionach to m.in. angielski piłkarz Joe Hart i amerykańska tenisistka Alexandra Stevenson.

Samoloty, pociągi i zasoby ludzkie: nazwiska, które najczęściej pracują w niektórych branżach

Kiedy pojawiasz się w dziale kadr w pracy, wyszukujesz w Google nazwiska swoich ulubionych gwiazd rocka lub po prostu oddajesz samochód do serwisu, czy jesteś zaskoczony nazwiskami osób, które Cię witają? I czy ich kariera była przewidywana od pierwszego dnia?

Nasze badania wykazały, że osoby o imieniu Alexandra oraz Callum były najczęściej spotykanymi imionami na stanowiskach związanych z produkcją medialną, a także najpopularniejszymi imionami w sektorze marketingu i reklamy - obie te osoby dominują w tych branżach.

Innym imieniem, które pojawiało się w kilku różnych sektorach, był Joe. Od bankowości, przez prawo, modę, aż po mechanikę. Joes świata pozostali obecni - nic dziwnego, skoro Joseph pozostaje bardzo popularnym imieniem dla dzieci od 1996 roku, według Urzędu Statystyki Krajowej.

Twój wymarzony zawód - według najlepszych imion dla dziewczynek w 2020 r.

Strona sektor zdrowia i fitnessu 11 z 18 najpopularniejszych imion żeńskich dla dzieci pochodziło właśnie z tej branży.

Drugim najpopularniejszym zawodem był handel detaliczny, z Isla, Isabella i Sienna najczęściej wybierały tę pracę jako pierwszą.

Handel detaliczny był drugim najpopularniejszym zawodem w przypadku dziewięciu z 18 najpopularniejszych imion dla dzieci w 2020 roku. Miami, czwarte pod względem popularności imię, przełamało schemat z hotelarstwo jako najbardziej popularny zawód.

Ivy i Florence, piąte i jedenaste miejsce wśród najpopularniejszych, częściej pracowały w księgowości, podczas gdy osoby o imieniu Grace były najczęściej spotykane w IT.

Twoja wymarzona praca - zgodnie z przewidywaniami najlepszych imion dla chłopców na rok 2020

Przyszłe kariery dla najlepszych imion dla dzieci w 2020 roku koncentrują się głównie wokół budownictwo oraz IT.

Nasze badania wykazały, że najważniejsze męskie imiona dla dzieci w 2020 roku to, George, Archie, Henry, Thomas, Alfie, Jacob i William, prawdopodobnie wybiorą te zawody jako pierwszą lub drugą ścieżkę kariery.

Strona motoryzacja Przemysł motoryzacyjny pojawił się tylko dwa razy w przypadku William i Oskara jako drugi najbardziej prawdopodobny wybór zawodu, a edukacja edukacja pojawiła się tylko raz w przypadku Noah.

Bardziej niezwykłe Finley oraz Noah mieli sprzedaż detaliczna jako swój główny zawód, podczas gdy Harry znalazł się na drugim miejscu pod względem prawdopodobieństwa wyboru zawodu.

Kto najprawdopodobniej będzie pracował w swoim wymarzonym zawodzie z dzieciństwa?

Imię Alexandra po raz kolejny zdominowało kilka branż, począwszy od bycia piłkarzempo policjantkądo maszynistą, do mechanika.

Imię męskie Joe jest popularne wśród muzyki, archeologii, jazda ciężarówką, fryzjerstwo oraz przemysł muzycznyDzięki temu zarówno Alexandra, jak i Joe cieszą się ogromną popularnością w różnych sektorach.

Bardziej nietypowe imiona, takie jak Harriet, Maisie oraz Matilda były dwoma najczęściej wybieranymi imionami dla aktorek na LinkedIn. Matilda De Angelis oraz Harriet Sansom Harris to tylko dwa przykłady.

Jeśli chodzi o nazwiska uniwersalne, które pojawiały się w każdej analizowanej kategorii, Joe oraz Alexandra po raz kolejny okazały się najbardziej godne uwagi.

Wśród Joes są takie, jak budowlanych do prawoi Alexandry pracujące w sportem, mediami i przemysłem maszynowymte imiona okazały się wszechstronne, jeśli chodzi o dominację w poszczególnych branżach - a także zarabianie największych pieniędzy.

Choć pewne imiona zdecydowanie częściej pojawiają się w określonych branżach niż inne, nie oznacza to, że jakiekolwiek imię jest lepsze - niezależnie od tego, czy nosisz imię po starym krewnym, ukochanym muzyku czy sławnej postaci, każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny!

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Metodologia

Wykorzystaliśmy dane dostępne w serwisie LinkedIn, aby przefiltrować 30 różnych branż.

Następnie stworzyliśmy listę 224 najpopularniejszych nazwisk z ostatnich 30 lat i uporządkowaliśmy je według branż. Następnie imiona zostały zważone na podstawie liczby osób noszących dziś to imię, co pozwoliło nam określić trendy w danej branży.

Źródła: SSA | ONS | LinkedIn |

Udostępnij