Języki świata

Jak szybko nauczyć się hiszpańskiego - i odnieść sukces!

Mariusz Gajewski
mar 17 2022

Ponad 21 milionów ludzi uczy się hiszpańskiego Na całym świecie ponad 21 milionów ludzi uczy się hiszpańskiego jako drugiego języka i nie bez powodu. Jest on drugą co do wielkości rodzimych użytkowników z wszystkich języków na świecie, pięknie brzmi i jest uważany za stosunkowo łatwy do nauczenia.

Chociaż nie ma jednego triku, który byłby kluczem do szybkiej nauki hiszpańskiego, trzy proste zasady nauki języków obcych są kluczowe: musisz poświęcić dużo czasu językowi, zanurzyć się w nim na co najmniej kilka miesięcy i uczyć się przy użyciu skutecznych technik.

Może się to wydawać trudnym zadaniem, dlatego w tym artykule podzielimy je na proste kroki, które można wykonać. Gotowy, aby zacząć? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak szybko nauczyć się hiszpańskiego.

Jak nauczyć się hiszpańskiego: Nasze 10 kluczowych kroków

1. Rozważ dużą zmianę stylu życia

Najszybszym sposobem na naukę hiszpańskiego jest kupienie biletu lotniczego w jedną stronę do Meksyku, Argentyny, Kolumbii, lub Hiszpania. A jeśli lubisz podróżować, dlaczego nie odwiedzić ich wszystkich?

Gwoli uczciwości warto przyznać, że radykalna zmiana stylu życia jest najszybszą drogą do biegłości. Spróbuj postawić się w sytuacji, która uniemożliwi ci nie nie uczyć się hiszpańskiego. Na przykład:

 • Zostań wolontariuszem, studiuj lub pracuj w kraju hiszpańskojęzycznym
 • Współdzielenie nieruchomości z Hiszpanami native speakerami
 • Weź udział w intensywnym kurs hiszpańskiego w Kraj hiszpańskojęzyczny
 • Zaprzyjaźnić się z Hiszpanem

Niektóre z tych pomysłów mogą wydawać się ekstremalne, więc nie martw się: nadal jest całkowicie możliwe, aby szybko nauczyć się hiszpańskiego bez nich. Wystarczy, że skupisz się na poniższych punktach.

Bezpłatne seminarium internetowe: Mów o sobie po hiszpańsku

Naucz się przedstawiać, mówić o swoich zainteresowaniach i pasjach oraz odmieniać podstawowe, ale niezbędne czasowniki w języku hiszpańskim. Dołącz do nauczyciela Marco na żywo!

 • Zarejestruj się teraz

Jak się przedstawić po hiszpańsku

2. Czytaj jak najwięcej

Czytanie w obcym języku może wydawać się trudne, ale jeśli znajdziesz opowiadania lub artykuły na swoim poziomie, może to być bardzo pomocne. W jego najważniejsze wskazówki, jak szybko nauczyć się językapoliglota Ollie Richards sugeruje, aby zacząć od krótkich, prostych dialogów, które można znaleźć w każdym podręczniku.

Podczas czytania możesz podkreślać słowa i zwroty, których nie rozumiesz, notować je i sprawdzać. Pomoże to utrwalić je w pamięci i poszerzyć słownictwo hiszpańskie. Czytanie pozwoli Ci również zrozumieć gramatykę i strukturę zdań.

Czytanie wiadomości po hiszpańsku jest świetne, ponieważ możesz śledzić bieżące wydarzenia i sprawy, które Cię interesują, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności czytania.

3. Weź udział w lekcjach lekcje hiszpańskiego z korepetytorem

Przy tak wielu aplikacjach i grach do nauki hiszpańskiego dostępnych online, kuszące jest przekonanie, że lekcje języka nie są już konieczne. Jeśli jednak chcesz szybko nauczyć się języka, nic nie zastąpi lekcji z profesjonalistą. Korepetycje online to elastyczny i niedrogi sposób, by tego dokonać.

Co najważniejsze dla Twoich postępów, korepetycje 1 na 1 oznaczają, że będziesz miał okazję ćwiczyć mówienie po hiszpańsku już od pierwszej lekcji. Niektórzy uczący się biorą lekcje hiszpańskiego przez lata, ale nadal ledwo potrafią sklecić jedno zdanie. Innym udaje się nawiązać podstawową rozmowę po zaledwie tygodniu lub dwóch. Różnica? Druga grupa zaczęła mówić, zanim poczuła się "gotowa"! Mówienie to zupełnie inna umiejętność niż pisanie, czytanie czy słuchanie, a wciąż nie ma metody ćwiczenia, która byłaby tak skuteczna jak praca z żywym partnerem.

Specjalista językowy i poliglota, Benny Lewis, mówi:

"Jeśli naprawdę twoim priorytetem jest mówienie, to mów już teraz! Rób też inne rzeczy, ponieważ wszystkie one są częścią nauki języka i są niezbędne, aby żyć pełnią życia dzięki językowi, ale mów! Mów TERAZ. Spotkaj się z native speakerem osobiście lub online i pokaż mu, na co cię stać, popełniaj błędy i radź sobie z nimi - to najlepszy sposób, aby szybko mówić lepiej."

Na szczęście znalezienie korepetytora, z którym można ćwiczyć mówienie, jeszcze nigdy nie było tak wygodne i niedrogie. Dzięki serwisom internetowym takim jak Preply, prywatny korepetytor może kosztować zaledwie 5 dolarów za godzinę. Jeśli poważnie myślisz o nauce języka hiszpańskiego, nawiązanie kontaktu z korepetytorem i zainwestowanie niewielkiej sumy pieniędzy w lekcje sprawi, że jak nic innego będziesz odpowiedzialny za realizację swoich celów.

Mamy korepetytorów online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem czatu wideo.

 • Znajdź teraz mojego korepetytora online
 • 1456 opinii, "Doskonały"

4. Zapamiętaj pierwsze 2 000 słów

Według Słownika języka hiszpańskiego Real Academia Española, w języku hiszpańskim jest 93 000 słów. Ale nawet jeśli osiągniesz płynność na poziomie rodzimego użytkownika języka, te najbardziej powszechne będą nadal wykonywać większość ciężkich zadań w codziennych rozmowach.

Zdrowy rozsądek podpowiada, że niektóre słowa pojawiają się częściej niż inne, a niektóre badania sugerują, że nauczenie się najbardziej powszechnych 2000 słów pozwoli uczącym się języka zrozumienie 80% tego, co jest im potrzebne.

Flashcards mają wady jako metoda nauki, ale są świetne do szybkiego przyswojenia tych pierwszych 2 000 słów. Oto kilka dostępnych online flashcard strony internetowe, które warto wypróbować.

 • Clozemaster pro: Gra online, która pomaga w nauce słownictwa w kontekście. Do wyboru masz 500, 2000 lub 10000 najczęściej używanych słów. Zamiast uczyć się ich na pamięć, wybierasz z listy opcji, które słowo wypełni puste miejsce w danym zdaniu. Jest to doskonała metoda ćwiczenia umiejętności czytania ze zrozumieniem.
 • Memrise: szczególnie zabawna flashcard aplikacja. Znajdują się w niej zestawy najbardziej popularnych hiszpańskich słóworaz wiele gier, które pomogą Ci się ich nauczyć. Zapoznaj się z naszą szczegółową recenzja Memrise jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.
 • Anki: prosty w obsłudze flashcard aplikacja, która ma coś w rodzaju kultu wśród uczących się języków obcych. Wykorzystuje ona techniki powtarzania w odstępach czasu, aby pomóc nowe słowa "utkwić" w pamięci długoterminowej.
 • Duolingo: Duolingo to świetna darmowa aplikacja, która pozwala na naukę słownictwa od poziomu podstawowego. Jest ona ograniczona, ponieważ nie można w niej ćwiczyć ani słuchać prawdziwych rozmów, ale jest przydatna do nauki pierwszych 2 000 hiszpańskich słów.

Nauka hiszpańskiego nie jest grą liczbową, ale ilość jest niezbędna, gdy budujesz swoje słownictwo!

5. Naucz się podstaw gramatyki

Wielu dorosłych, którzy odnieśli sukces uczących się języka nie lubiło gramatyki na lekcjach języka w szkole średniej. Dla wielu z nas te wspomnienia zatarły się w jedno, przedłużające się koniugacja ćwiczenie.

Częściowo z tego powodu nauka języków obcych influencerzy (jeśli jesteś nowy w tym zakątku internetu - tak, oni istnieją!) często mówią nam, żebyśmy nie zawracali sobie głowy studiowaniem gramatyki. To nudna, mechaniczna praca, a rodzimi użytkownicy języka łamią reguły gramatyczne przez cały czas.

Jednakże, jako mapa drogowa do języka, odrobina wiedzy gramatycznej może okazać się bardzo przydatna. Zamiast całkowicie unikać gramatyki, spróbuj nauczyć się jej na minimalnym poziomie, który jest potrzebny, aby zacząć wyrażać siebie.

Aby prowadzić proste rozmowy w języku hiszpańskim, powinieneś nauczyć się czasu teraźniejszego, a następnie jednego czasu przeszłego - zgodnie z ogólną zasadą, czas preterite jest dla większości ludzi pierwszym, z którego korzystają.

Następnie możesz użyć hiszpańskiego czasownika "voy + a" (zamierzam), aby "zhakować" czas przyszły. Proste! Kiedy już będziesz swobodnie posługiwać się tymi podstawowymi strukturami gramatycznymi, możesz dodawać kolejne czasy i reguły, w miarę jak będą się pojawiać podczas czytania i słuchania.

Możesz również zajrzeć do naszego arkusza z podstawowe gramatyka hiszpańska zasady na początek. Następnie możesz zacząć wyrażać się po hiszpańsku, nawet jeśli jesteś trochę niezdarny.

6. Zanurz się w języku hiszpańskim w swoim codziennym życiu

Większość filmów na YouTube, postów na blogach i podcastów na temat nauki języka sprowadza się do tej samej rady: zanurz się w nim tak bardzo, jak to tylko możliwe. Kiedy już przekroczysz poziom początkujący (A1 lub A2), większość Twojego "czasu naczas nauki"większość czasu przeznaczonego na naukę powinna być poświęcona na interakcję z językiem hiszpańskim w sposób, w jaki jest on używany w życiu codziennym - poprzez słuchanie, mówienie, pisanie lub czytanie.

Techniki zanurzeniowe są bardziej efektywne niż korzystanie z podręczników czy aplikacji, ponieważ bardziej przypominają język hiszpański sytuacjom w języku hiszpańskim w realnym świecie. Bądź kreatywny w swoich technikach zanurzania się w języku hiszpańskim i nie ograniczaj się do rzeczy, które wydają się być nauką! Zadaj sobie pytanie: które części mojego codziennego życia mogłyby od teraz odbywać się w języku hiszpańskim? Na przykład, możesz:

Oglądać hiszpańskie filmy lub seriale telewizyjne

Jest mnóstwo świetnych programów telewizyjnych i filmów, których akcja rozgrywa się w Hiszpanii lub Ameryka Łacińskawięc możesz cieszyć się oglądaniem telewizji, jednocześnie doskonaląc swój hiszpański. Spróbuj oglądać z napisami włączonymi. Za każdym razem, gdy zauważysz jakiś zwrot, który wydaje Ci się przydatny, zapisz go w notatniku.

Szybko zgromadzisz bank przykładowych zdań, których używają rodowici Hiszpanie, i będziesz w stanie mówić płynnie bez koniugacji. Jeśli oglądasz filmy na Netfliksie, wypróbuj darmowe rozszerzenie dla Chrome Nauka języków z Netflixemktóre wyświetla dwujęzyczne napisy. Zdecydowanie zalecamy pobranie tej aplikacji.

Zmień język telefonu na hiszpański

Łatwo jest spędzić godzinę lub dwie dziennie na bezcelowym przewijaniu stron w telefonie bez żadnych korzyści, ale jeśli zmienisz swoje ustawienia, możesz zamienić ten martwy czas w praktykę językową. Możesz się zdziwić, jak przydatna może być znajomość prostych słów, takich jak "zegar", "mapy" czy "hasło".

Słuchaj hiszpańskich stacji radiowych

Ustaw hiszpańskie stacje radiowe jako swoje nowe ustawienia domyślne, a Twoje umiejętność słuchania szybko się poprawią. Słuchanie artystów muzycznych z Ameryki Łacińskiej lub Hiszpanii również pomoże Ci w przyswajaniu zwrotów i słownictwa. Jeśli jakaś piosenka, którą uwielbiasz, utkwi Ci w głowie przez cały dzień, dlaczego nie zrobić z niej piosenki hiszpańskiej?

Oglądaj hiszpańskie filmy na YouTube

Następnym razem, gdy będziesz szukał filmu na temat nowego treningu, przepisu lub poradnika, spróbuj poszukać go po hiszpańsku. Słuchanie hiszpańskojęzycznych YouTuberów pomoże Ci w opanowaniu słownictwa i zrozumieniu tekstu.

Ustaw wszystkich asystentów sztucznej inteligencji na język hiszpański

Czy masz w swoim życiu Siri, Cortanę, Asystenta Google lub Alexę? Przełącz ich na wersję hiszpańską, aby uzyskać bardzo cierpliwego (choć dość robotycznego) partnera do rozmowy. Ogólna zasada: staraj się codziennie mieć kontakt z językiem hiszpańskim. Im więcej ilość czasu im więcej czasu zainwestujesz, tym szybciej się nauczysz!

7. Wyznacz sobie cele i zrób plan

Cel bez planu to tylko życzenie. Pewnego dnia to nie dzień tygodnia. Jeśli nie planujesz, to planujesz porażkę.

Istnieje wiele komunałów na temat siły planowania, a w przypadku nauki języka hiszpańskiegosą one prawdziwe. Aby nauczyć się czegokolwiek, zwłaszcza szybko, musisz zaplanować, jak to zrobisz i kiedy.

Zapoznaj się z naszym przewodnik po planowaniu nauki języka czas naukizawiera on szablon planu intensywnej nauki. Podsumowując, musisz wyznaczyć sobie cel który chcesz osiągnąć w określonym czasie. Na przykład:

 • Cel: Nauczyć się prowadzić prostą rozmowę z kolegami po hiszpańsku (bez przechodzenia na angielski!) w ciągu czterech miesięcy.

Następnie powinieneś podzielić swój cel na wyniki potrzebne do jego osiągnięcia.

 • Rezultat: przeczytanie jednego rozdziału książki po hiszpańsku tygodniowo
 • Rezultat: zapisać się na zajęcia z języka hiszpańskiego
 • Rezultat: słuchanie hiszpańskiego podcastu codziennie rano przy śniadaniu
 • Rezultat: zapisywanie jednej strony dziennie w hiszpańskim dzienniku
 • Rezultat: uczęszczanie na lekcje z korepetytorem trzy razy w tygodniu

Następnie podziel te rezultaty na mniejsze kroki i zaplanuj czas na pracę nad nimi. Zajrzyj do swojego kalendarza i wyznacz sobie konkretne godziny na naukę. Aby dobrze opanować język, powinieneś starać się zachować równowagę między spędzać czas na cztery podstawowe umiejętności językowe (pisanie, czytanie, mówienie i słuchanie), a także wygospodarować trochę czasu na naukę gramatyki i słownictworównież. Jest to wiele do rozważenia, ale to jeszcze większy powód, by zrobić krok wstecz i opracować plan działania.

Konsekwencja i ciężka praca to tajemnice skutecznego nawyku uczenia się, a dobre, staroświeckie planowanie znacznie ułatwia zachowanie konsekwencji. Spróbuj, a będziesz zaskoczony!

8. Ćwicz (więcej!) mówienie

Warto wspomnieć o tym po raz drugi, ponieważ jest to prawda: duża ilość ćwiczeń w mówieniu jest niezbędna, jeśli chcesz nauczyć się hiszpańskiego, szybko czy nie.

Ci, którzy odkładają na później rozpoczęcie nauki nowy język często mają problemy z mówieniem w dłuższej perspektywie. Ale to nie tylko to! Mówienie w nowy język jest magiczne. Potrzeba posługiwania się językiem w prawdziwym życiu w rzeczywistych sytuacjach może pomóc w syntezie gramatyki, rozumienia ze słuchu, słownictwa i struktury zdań, których się uczyłeś.

Aby znaleźć partnera do rozmowy, z którym będziesz mógł ćwiczyć swój hiszpański za darmo, sprawdź nasz przewodnik po najlepszych wymiana językowa aplikacje i strony internetowe. Jeśli nie jesteś do końca pewien, co to jest wymiana językowa lub po prostu nie wiesz jeszcze, jak to zrobić, nasz przewodnik po Jak zorganizować wymiana językowa może okazać się pomocny.

Na wymiana językowaznajdziesz lektora hiszpańskiego który chce się uczyć Twojego język ojczysty i uczycie się nawzajem jakiegoś nowego języka umiejętności językowych, zazwyczaj poprzez konwersację. Twój partner z wymiany stanie się Twoim nieformalnym (i, miejmy nadzieję, zabawnym) nauczycielem hiszpańskiego. Jeśli nie możesz spotkać się na wymiana językowa osobiście, umówcie się na Skype rozmowę.

9. Wypróbuj wyszukiwanie zdań

Nie ma wielu dróg na skróty, jeśli chodzi o nauka języków obcychale zapamiętywanie całych zdań lub "wydobywanie zdań" jest wyjątkiem.

Kiedy zaczynasz mówić po hiszpańsku, tworzenie zdań jest powolnym i trudnym procesem. Naucz się kilku przydatnych zwrotów, które wiesz brzmią naturalnie, a będziesz miał zestaw szablonów, z którymi będziesz mógł pracować. Na przykład:

¿Cómo te llamas? - Jak masz na imię?

¿Qué hora es? - Która jest godzina?

To pomoże Ci brzmieć bardziej komfortowo i pozwoli Ci używać tych samych zwrotów, co rodzimi użytkownicy języka.

Benny Lewis, poliglota, który stoi za Płynnie w 3 miesiąceszybko zdobywa znajomość w mowie nowych języków używając rozmówek. Jeśli więc podoba Ci się pomysł analizowania zdań, rozmówki są świetnym miejscem, by zacząć! Są one zbudowane wokół zdań najbardziej przydatnych w codziennym użyciu i zazwyczaj zawierają wskazówki dotyczące wymowy dla nowych użytkowników języka.

10. Popracuj nad swoim akcentem

Jeśli chcesz nauczyć się hiszpańskiego tak szybko, jak to tylko możliwe, prawdopodobnie będziesz chciał skupić się na najbardziej istotnych umiejętnościach językowych. W związku z tym praca nad akcentem może wydawać się niepoważnym wykorzystaniem czas nauki a nawet nieco próżne.

Istnieją jednak (co najmniej!) dwa dobre powody, dla których warto zacząć doskonalić swój akcent już na wczesnym etapie nauki. Po pierwsze, jeśli nauczysz się dźwięków hiszpańskich w pierwszym miesiącu nauki, poprawisz swoją wymowę na resztę życia w tym języku!

O wiele łatwiej jest nauczyć się dobrych nawyków od początku, niż wracać i uczyć się na nowo nawyków, które są już utrwalone w umyśle. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku czegoś takiego jak mówienie, które wymaga pamięci mięśniowej.

Co więcej, hiszpański jest językiem fonetycznym, więc wystarczy raz nauczyć się zasad, aby zrozumieć, jak wymawiać większość słów.

Po drugie, praca nad swoim akcentem może poprawić rozumienie ze słuchu. Wielu uczących się ma trudności z rozumieniem hiszpańskiego mówionego, ponieważ tempo mówienia jest zazwyczaj dużo szybsze niż angielskiego, a wymowa może być trudna do zrozumienia.

Pracując nad swoją hiszpańską wymowąnauczysz się wyodrębniać i rozpoznawać dźwięki w języku hiszpańskim, kiedy je usłyszysz. To dwie umiejętności w cenie jednej!

Jeśli chcesz popracować nad swoim hiszpańskim akcentem, istnieje wiele kursów hiszpańskiego online które stanowią świetne miejsce na rozpoczęcie nauki.

A teraz mała zachęta

Zobowiązanie się do naukę hiszpańskiegolub jakiegokolwiek nowego języka jest dużym przedsięwzięciem. Ale korzyści z niego płynące mogą naprawdę zmienić życie. Jakkolwiek tandetnie to brzmi, rozpoczynasz podróż, która może przynieść spełnienie osobiste i pozwolić Ci nawiązać kontakt z ludźmi z różnych kultur i krajów.

Co więcej, proces uczenia się może być satysfakcjonujący. Każdy idzie w swoim własne tempoAle kiedy już nabierzesz rozpędu, nauka oparta na zanurzeniu stanie się częścią Twojej rutyny, tak jak ćwiczenia fizyczne czy gotowanie obiadu.

Zacznij więc stosować się do powyższych wskazówek, a Twoje cele związane z nauką języka będą na wyciągnięcie ręki!

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa nauka języka hiszpańskiego?

Przeciętnemu Anglikowi potrzeba około 575-600 godzin lub 24 tygodni nauki w pełnym wymiarze godzin, aby biegle posługiwaćsię językiem hiszpańskim. Jeśli więc uczysz się tylko godzinę dziennie, to daje to około półtora roku. Płynność" jest trudna do zdefiniowania, ponieważ każdy postępuje w różnym tempie i istnieje wiele czynników, które na nią wpływają. Jednak osiągnięcie poziomu konwersacyjnegow języku hiszpańskim jest możliwe dla osób posługujących się językiemangielskimw ciągu 3 miesięcy .

Jak mogę szybko nauczyć się hiszpańskiego?

Jeśli zależy Ci na szybkiej naucehiszpańskiego, musisz być zaangażowany. W ciągu pierwszych 3 miesięcy przyswajaj jak najwięcejjęzyka hiszpańskiego. Czytaj, słuchaj i oczywiście mów w tym języku. Możesz również skorzystać z10 wskazówek poligloty Olly'ego Richardsa, jak szybko nauczyć sięjęzyka.

Jak mogę uczyć się hiszpańskiego za darmo?

W Internecie dostępnych jest wiele wspaniałych, darmowych narzędzi donauki języka. Należą do nich aplikacje zarówno na iOS, jak i naAndroida, podcasty, filmy na Youtube i blogi na takie tematy, jak np. jak przedstawić się po hiszpańsku. Może to być świetny sposób na rozpoczęcie nauki bez wydawania pieniędzy. Wyszukaj dziedziny, które najbardziej Cię interesują lub pytania, które Cię nurtują, i spróbuj znaleźć darmowe materiały na swoich ulubionych platformach.

Czy trudno jest nauczyć się hiszpańskiego?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale dlaosób anglojęzycznych jest to stosunkowo łatwy język obcydo nauki. Zarówno hiszpański, jak i angielskiposługują się alfabetem łacińskim i rzymskim, podobnie jak wiele innych języków europejskich, w tym portugalski, francuski i włoski, więc pod względem używanych liter są niemal identyczne. Liczba mnoga również funkcjonuje w ten sam sposób, a ponadto istnieje wiele wspólnego słownictwa. Nauka hiszpańskiegowiąże się jednak z pewnymi wyzwaniami. Na przykład tempo, w jakim rozmawiają ze sobą rodowici Hiszpanie, oraz wymowa mogą być trudne dla początkujących. Jeśli jednak rozważasz naukę hiszpańskiego jako osoba anglojęzyczna, nie powinieneś być zniechęcony trudnościami.

Jaki jest najlepszy sposób na naukę hiszpańskiego?

Nie ma jednego najlepszegosposobuna naukę jakiegokolwiek języka. Wymaga to połączenia różnych technik nauki, a każdy człowiek jest inny. Mimo to, przyswajanie jak największej ilości języka hiszpańskiego jest najlepszym sposobemna rozpoczęcie nauki. Nie ma znaczenia, czy jest to czytanie, słuchanie, czy ćwiczenie mówienia podczas lekcji 1 na 1 z korepetytorem; musisz robić jak najwięcej. Im więcej będziesz robić, tym szybciej osiągniesz postępy. Jedną z najważniejszych rzeczy, jakąuczący sięjęzyka hiszpańskiego mogą zrobić na początku, jest nauka koniugacji czasowników , ponieważ stanowią one podstawę do tworzenia zdań wjęzyku hiszpańskim.

Udostępnij