Poradnik tłumacza

Konto sprzedawcy Amazon i tłumaczenia

Mariusz Gajewski
lip 9 2023

Konto sprzedawcy Amazon i tłumaczenie

Szukasz nowych sposobów na rozwój swojej firmy e-commerce? Chciałbyś dotrzeć do dużej grupy odbiorców i działać na rynku międzynarodowym. Rozwiązaniem może być dołączenie do sieci Amazon dla europejskich sprzedawców. Dzięki temu nie tylko zwiększysz dostępność swoich produktów, ale również będziesz mógł zaprezentować swoją markę i produkty milionom użytkowników. Zanim rozpoczniesz sprzedaż online, musisz dopełnić kilku formalności. Pomożemy Ci z co najmniej jedną, związaną z tłumaczeniem ważnych dokumentów.

Czym jest Amazon Seller Central?

Amazon Seller Central umożliwia markom i sprzedawcom sprzedaż bezpośrednio klientom Amazon. Jest on dostępny w dwóch wersjach: FBM (obsługa klienta, wysyłka i zwroty osobiście) lub FBA. Amazon Seller Central nie ma żadnych ograniczeń, nie trzeba instalować żadnego oprogramowania ani stosować skomplikowanych procedur. Amazon Seller Central pozwala sprzedawcy kontrolować ceny detaliczne i oferuje elastyczne opcje logistyczne. Amazon gwarantuje również płatności gotówkowe co czternaście dni.

Rejestracja konta sprzedawcy Amazon

Jaki jest pierwszy krok? Rejestracja jest pierwszym krokiem. Najpierw należy wybrać plan. Pierwszy plan to plan indywidualny, który ma ograniczoną funkcjonalność i jest przeznaczony dla mniejszych firm, które planują sprzedawać do 40 produktów miesięcznie. Reklamy nie będą uwzględnione. Drugi plan to profesjonalny, który posiada zaawansowane narzędzia sprzedażowe dla większych firm oraz opcję raportowania sprzedaży lub reklamowania. Kolejnym krokiem jest rejestracja. W pierwszej kolejności musimy wypełnić nasze dane biznesowe i kontaktowe (nazwa firmy, typ, adres rejestracji itp.) ).

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie danych kontaktowych głównej osoby (z wymaganą weryfikacją telefoniczną za pomocą kodu PIN). Następnie należy określić metody płatności (dodając karty kredytowe, które będą musiały zostać zweryfikowane) i podać dodatkowe informacje umożliwiające Amazon weryfikację prawdziwości. (np. prośba o dowód tożsamości, wyciąg bankowy lub autoryzację firmy). Ostatnim krokiem jest nadanie sklepowi oficjalnego tytułu (uwaga: może być inny niż nazwa firmy), który będzie wyświetlany klientom.

Jak wygląda tłumaczenie Amazon Seller?

Po zakończeniu procesu rejestracji na stronie głównej zostanie wyświetlony komunikat podświetlony na żółto. Zostaniesz poproszony o uzupełnienie dodatkowych dokumentów. Tak jak poprzednio, jest to prosta weryfikacja danych. Wymagane będą indywidualne dokumenty. To, jakie dokumenty będziemy musieli dostarczyć, zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Amazon może poprosić między innymi o: odpis z CEIDG lub KRS; paragony weryfikujące adres. Ważne jest, aby adres na wszystkich dokumentach był taki sam (dotyczy to również korespondencji między typami budynków/m./lokali - warto to sprawdzić przed rejestracją).

Przechodzimy teraz do kwestii tłumaczeń. Amazon akceptuje dokumenty napisane w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Możesz zostać poproszony o dostarczenie oficjalnych (najlepiej przysięgłych) tłumaczeń języka polskiego. W takiej sytuacji można połączyć skany (najpierw) tłumaczenia i oryginalnych dokumentów w jeden plik pdf. Następnie można przesłać je drogą elektroniczną w celu weryfikacji.

W razie wątpliwości warto skontaktować się z działem sieci Amazon i poprosić o poradę. Pomoże to dokładnie prześledzić proces rejestracji w Amazon Seller Central i zrozumieć wszystkie wymagania. Teraz pozostaje już tylko cieszyć się nowymi możliwościami sprzedaży.

Rejestracja jako sprzedawca Amazon

Tłumaczenie dokumentów ofertowych

Udostępnij