Języki świata

Niezwykły sposób na skuteczne zapamiętywanie słówek w języku angielskim

Piotr Dąbkiewicz
kwi 23 2022

Wszyscy mieliśmy takie chwile, kiedy chcieliśmy wyrazić jakąś myśl po angielsku, ale po prostu nie mogliśmy sobie przypomnieć dokładnie tego słowa, które było nam do tego potrzebne.Nauka słownictwa jest jedną z najtrudniejszych części nauki języka angielskiego.

Jest to prawdą, ponieważ język angielski zawiera tak wiele różnych słów, wyrażeń i idiomów o różnym znaczeniu, które musisz starać się zapamiętać...

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Tobą niezwykłym sposobem na skuteczne zapamiętywanie słówek w języku angielskim, dzięki któremu możesz poszerzyć swój zasób słownictwa i nie bać się, że zapomnisz słów, gdy będą Ci potrzebne.

Na czym polega ten sekret?

Najlepszym sposobem na zapamiętanie słówek w języku angielskim jest zobaczenie ich w określonym kontekście i regularne używanie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których musimy zapamiętać całe zestawy słów. Co możemy zrobić w takich przypadkach?

Wiele osób uważa, że dobrą metodą jest zapamiętywanie słówek za pomocą flashcards. Niestety, nie zawsze mamy je przy sobie, gdy musimy zerknąć na nie, by znaleźć potrzebne słowo.

Dlatego trzeba mieć "katalog" karteczek w głowie. Doskonałym sposobem na zapamiętywanie nowych słów i zwrotów przy użyciu wyłącznie siły własnego umysłu jest metoda metoda loci.

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś brytyjski serial telewizyjny Sherlockmasz już pewne pojęcie o tym, na czym polega metoda loci.

Kiedy słynny detektyw Sherlock Holmes musiał zapamiętać coś ważnego, zamykał oczy i przenosił się mentalnie do swojego "pałacu umysłu".

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online już teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Jak działa ta metoda?

Słowo "loci" w języku łacińskim oznacza "miejsce" lub "lokalizację". Używamy tych miejsc do zapamiętywania nowych słów i zwrotów.

Po pierwsze, należy przejść się po swoim domu (lub innym znanym miejscu) określoną ścieżką lub trasą (np. od drzwi do najdalszego pokoju) i ponumerować każdy przedmiot, który znajduje się na naszej drodze. Zapamiętaj tę listę.

Ponieważ jest to miejsce, które bardzo dobrze znasz, zrobienie tej listy nie powinno być trudne.

Znajdziesz na niej 10-20 słów. Są to słowa kluczowe, których będziesz używał do zapamiętywania innych, zupełnie niepowiązanych słów.

Załóżmy, że na liście znajdą się takie słowa jak drzwi, stół, lustroi musisz zapamiętać listę artykułów spożywczych: mleko, chleb, pomarańcze.

Kolejnym krokiem jest skojarzenie każdej rzeczy, którą musisz zapamiętać, z pozycją na Twojej liście słów kluczowych (mebli) i spróbowanie wyobrażenia ich sobie w jak najjaśniejszych i najbardziej kolorowych barwach.

Badania wykazały, że ta metoda jest bardzo skuteczna.

Wypróbuj więc tę niezwykłą, ale skuteczną metodę zapamiętywania słówek po angielsku i daj mi znać, na ile jest skuteczna.

Powodzenia!

Udostępnij